wtorek, 24 lutego 2015

Sprzedana - S. Hayes

Literatura faktu - autobiografia 
Wydawnictwo: Amber 
Liczba stron: 320 "Sprzedana" - Sophie Hayes Kolejna książka ukazująca bezwzględny i haniebny biznes związany z pornografią. 

„Sprzedana” Sophie Hayes to wstrząsająca, bardzo dramatyczna i poruszająca autobiografia autorki. Trudno oceniać tę książkę. Kiedy ją czytałam byłam zszokowana tym, przez, co przeszła ta dziewczyna. Nie wiem jak można przetrwać taki koszmar? Jak znaleźć w sobie siłę, żeby wrócić do normalnego życia, przestać oglądać się za siebie i poczuć się bezpiecznie? Nie mam pojęcia, ale podziwiam Sophie, że znalazła w sobie odwagę i z taką szczerością napisała o swoich niezwykle poniżających i przerażających przeżyciach. 


Dzieciństwo Sophie Hays przebiegało w cieniu słownej i emocjonalnej przemocy ze strony wulgarnego, samolubnego, agresywnego i okrutnego ojca. Wiecznie upokarzana i lekceważona przez bezdusznego i antypatycznego tatę Sophie wyrosła na dziewczynę niezwykle wrażliwą i z niskim poczuciem własnej wartości. Bardzo długo nie umiała zaufać żadnemu mężczyźnie, jej związki zazwyczaj kończyły się niepowodzeniem. Po ciężkiej operacji Sophie postanowiła wyjechać do Włoch, aby w towarzystwie przyjaciela dojść do równowagi zarówno fizycznej, jaki i psychicznej. Przyjaźń z chłopcem imieniem Kas przeradza się w związek, a Sophie w końcu zaczyna czuć się bezpiecznie. Chłopak przez jakiś czas jest dla Sophie bardzo miły, troskliwy, czarujący i delikatny, jest całkowitym przeciwieństwem ojca dziewczyny. Sophie, która boi się samotności i odczuwa tęsknotę za poczuciem bezpieczeństwa daje się całkowicie zmanipulować Kasowi. Chłopak w końcu pokazuje prawdziwe oblicze i zmienia życie dziewczyny w koszmarną gehennę. Dziewczyna musi zacząć pracować, jako prostytutka na ulicy, każdego dnia jest bita, gwałcona i poniżana. Przez sześć miesięcy, żyje w prawdziwym piekle, bo nie umie znaleźć w sobie odwagi, aby uwolnić się z kręgu przemocy i strachu.

Ta książka wstrząsa czytelnikiem do granic możliwości. Aż trudno uwierzyć, że Sophi tak długo poddawała się tak wielkiemu poniżeniu. Niestety proceder związany z handlem żywym towarem funkcjonuje na całym świecie i jest niezwykle okrutny. Przynosi niebywałe dochody i niestety nadal znajduje nowe ofiary wśród naiwnych i niedowartościowanych dziewczyn.

Moja ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku :)
Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.
Z góry uprzejmie dziękuję :)