wtorek, 3 marca 2015

Dochodzenia 2 - D. Hewson

Kategoria: kryminał 
Wydawnictwo: Marginesy 
Liczba stron: 700


"Dochodzenie 2" - David Hewson Kolejny fascynujący kryminał autorstwa D. Hewsona. Autor nadal trzyma poziom, druga część absolutnie nie zawodzi i nawet przez moment nie nudzi. Mnóstwo wartkiej akcji oraz ciekawi bohaterzy sprawiają, że od książki trudno się oderwać. 

W Kopenhadze dochodzi do brutalnego morderstwa prawniczki Anny Dragsholm. O pomoc w prowadzeniu dochodzenia poproszona zostaje znana z poprzedniej części, podkomisarz Sara Lund, która w towarzystwie nowego partnera Ulrika Strange próbuje wyjaśnić tajemnicę zabójstwa Anny. W trakcie intensywnego śledztwa giną kolejni ludzie, tym razem są to żołnierze, którzy brali udział w misji pokojowej na terenie Afganistanu. Sprawa zaczyna się coraz bardziej komplikować, a w głowie czytelnika rodzi się pytanie, kto za tym wszystkim stoi. W zasadzie do samego końca nie wiadomo, w 100% kto jest winny, kto mówi prawdę, a kto notorycznie kłamie. Akcja książki toczy się głównie w Kopenhadze, ale przez moment mamy również możliwość przenieść się do Afganistanu. Ponadto w trakcie czytania tej powieści zostajemy wciągnięty w perfidne i bezwzględne potyczki polityczne. Mianowicie Duński rząd próbując wprowadzić w życie ustawę antyterrorystyczną, prowadzi niebezpieczną i bezkompromisową grę. Gra ta polega na zatajaniu ważnych informacji, wzajemnym okłamywaniu oraz przysłowiowym kopaniu pod sobą dołków,  głównie po to, aby ukazać się w jak najlepszym świetle i uzyskać, najbardziej wymierne dla siebie korzyści. 

Kryminał jest świetnie skonstruowany, nie brak w nim nieustannych zwrotów akcji, stałego napięcia, mnóstwa różnych wątków oczywiście całość bardzo spójna i ciekawa, aż trudno oderwać się od tej książki. Dlatego gorąco polecam! Książka absolutnie nie nuży i dostarcza ogromnej dawki napięcia. W moim przypadku niestety całą zabawę zepsuł notoryczny brak wolnego czasu, niemniej jednak książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Uwielbiam tak napisane kryminały, dlatego mam nadzieję, że powstaną kolejne części tego cyklu, gdyż autor ma ogromny talent i niesamowity potencjał, który koniecznie należy wykorzystać.

Moja ocena: 8/10 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku :)
Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.
Z góry uprzejmie dziękuję :)