wtorek, 7 marca 2017

[ZAPOWIEDŹ WYDAWNICZA] „Marlene” – Hanni Münzer


Kontynuacja bestsellerowej "Miłości w czasach zagłady" Hanni Münzer 
w księgarniach już 29 marca!

Hanni Münzer to fenomen na niemieckim rynku wydawniczym. Jej wydany własnym sumptem literacki debiut Seelenfischer (Rybacy dusz) przez siedem tygodni utrzymywał się na szczycie listy najlepiej sprzedających się e-booków w Niemczech. W roku 2014 Hanni Münzer opublikowała Miłość w czasach zagłady (Honigtot), która okazała się niebywałym sukcesem. Prawo do wydania papierowego uzyskało renomowane wydawnictwo Piper Verlag. Dzieje czterech pokoleń niezwykłych kobiet, o których losach przesądziły meandry historii, oczarowała pół miliona czytelników w Niemczech, otrzymała ponad 1600 recenzji na Amazon.de, z których średnia ocena wyniosła 4,5/5 gwiazdek, a prawa do przekładu zostały wykupione przez kilkanaście krajów. W roku 2016 polskiego wydanie powieści ukazało się nakładem Wydawnictwa Insignis. Bohaterki Miłości w czasach zagłady jednak nadal skrywały przed czytelnikami wiele tajemnic, których odkrycia być może doczekamy się w kontynuacji pt. Marlene.

Monachium, lipiec 1944 roku. Marlene Kalten, przyjaciółka Debory Berchinger, stoi w milczeniu przed zbombardowaną kamienicą przy Prinzregentenplatz. Sądzi, że Deborah i jej mały braciszek Wolfgang nie żyją. Nic nie jest jednak w stanie złamać żelaznej woli Marlene, która odważnie rzuca się w wir walki i wkrótce staje się najbardziej poszukiwaną kobietą w Rzeszy. Poznaje niezwykłe osoby i nawiązuje wyjątkowe przyjaźnie, w końcu spotyka miłość swojego życia – mężczyznę, który nie dbając o własne życie, gotów jest zrobić wszystko, by uratować niewinne dzieci. Wkrótce Marlene staje wobec tragicznego wyboru: może zmienić losy wojny i ocalić miliony ludzi, lecz ceną za to będzie śmierć mężczyzny, którego kocha.

Perfekcyjne połączenie thrillera i powieści historycznej. – „Welt am Sonntag”

Wielki manifest na rzecz pokoju, porywający i pełen pasji. – vorstadtleben.de

Marlene to silna kobieta, która stawia czoła wojnie, nie lęka się niebezpieczeństw i walczy o swoją miłość. Jestem absolutnie zachwycona i mogę tylko gorąco polecić lekturę tej powieści. – Annette Tracks, „The Huffington Post”


Zamów książkę tutaj: <klik> Jakiś czas temu miałam przyjemność przeczytać i zrecenzować Miłość w czasach zagłady, przypominam fragment mojej opinii: 


Miłość w czasach zagłady Hanni Münzer to wielopłaszczyznowa opowieść o głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach, o miłości wystawionej na ciężką próbę, o złożonych i dotkliwych dziejach pokolenia kobiet, którym przyszło żyć w czasach postępującego odczłowieczenia i etycznego upodlenia panującej rasy panów, które to narzuciło ówczesnemu społeczeństwu barbarzyńską wizję świata, zupełnie wyniszczając poczucie moralności, tym samym zamieniając wielu ludzi w istoty rządne wyłącznie krwi i wendetty. (Cała recenzja tutaj: <klik>).

Bardzo się cieszę bowiem kolejny raz, będę miała możliwość przeczytać i zrecenzować najnowszą powieść Hanni Müzner. Jestem ogromnie ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterek, liczę na kolejną fascynującą opowieść! Znane jest Wam nazwisko Autorki? Zdążyliście poznać Jej poprzednią powieść, sięgniecie po kontynuację? Zapraszam do dyskusji... 

6 komentarzy:

 1. Muszę koniecznie w najbliższym czasie sięgnąć po "Miłość w czasach zagłady", bo czuję,że idealnie odnajdę się w tym klimacie. Tym bardziej,że bardzo lubię wszelkie sagi/cykle itp :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, mam niesamowitą chęć na obie części. Seria totalnie w moim klimacie, uwielbiam takie historie. Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam "Miłości w czasach zagłady", od dawna się przymierzam. Jednak mimo że jest to książka określana mianem bestsellera, słyszałam różne opinie. Chyba czas się samej przekonać, a potem sięgnąć po "Marlene".

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się, że to połączenie dwóch gatunków :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku :)
Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.
Z góry uprzejmie dziękuję :)