wtorek, 28 marca 2017

[ZAPOWIEDŹ] Wiosenne premiery Wydawnictwa Psychoskok!


Wydawnictwo Psychoskok przygotowało dla czytelników, kilka wyjątkowych propozycji na wiosnę! 
_________________________________

Przetrwać noc  Krzysztof P. Łabenda
Planowana data premiery: 20/04/2017
 Kategoria: Powieść

Przetrwać noc to w pewnym sensie kontynuacja wcześniejszej powieści tego samego autora pt. Kleszcz. Nie ma tu co prawda bohaterów poprzedniej powieści, ale akcja tej dwuczęściowej (Czarna perła i Pęczek konwalii) powieści toczy się w Polsce pod rządami Pobożnych i Sprawiedliwych. Przetrwać noc opowiada o losach Grażyny i Bożeny – dwu byłych zakonnic. Obie muszą przetrwać nie tylko noc czasu despotii Pobożnych i Sprawiedliwych, ale i własne, koszmarne noce. Noc Grażyny to gwałt jaki ja spotyka i jego psychiczne następstwa, to odrzucenie kobiety przez rodzinę. Noc Bożeny to psychopata doprowadzający ją do poronienia i choroba nowotworowa. Przetrwać noc niesie też przesłanie nadziei – Grażyna znajduje miejsce w życiu i wraca do rodziny, a Bożena przezwycięża raka i znajduje miłość.
_________________________________

Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii  Karolina Kozioł  
Planowana data premiery: 19/04/2017
Kategoria: Reportaż

Poszukiwacz marzeń: Z kamerą na wojnie w Brazylii to książka o wyprawie w jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie — brazylijskich faweli.  Wyjechało na nią pięć osób, pod koniec wyprawy zostały tylko dwie, reszta nie wytrzymała obrazu brazylijskiej biedy.

W tym reportażu zobaczymy gonitwę i odkrywanie marzeń oraz największych obaw ludzi, którzy nie mają praktycznie nic. To opowieść o odwadze, przyjaźni, marzeniach, ale także samotności , strachu i podejmowaniu ryzyka.
_________________________________

Wykop  Andriej Płatonow
Planowana data premiery: 20/04/2017
Kategoria: Obyczajowe, Powieść
Wykop to ponadczasowa proza Andrieja Płatonowa, którą dla polskich czytelników przetłumaczył Aleksander Janowski. Fabuła poprowadzi nas przez pogranicze prozy egzystencjalnej i absurdu, który odzwierciedla sowiecką rzeczywistość. Jak zapewnia Aleksander Janowski to zamierzona przez Płatonowa mieszanka pustej nowomowy partyjnej, języka „chłopsko-robotniczego” i pozornie bezsensownego gaworzenia.

Lektura książki może stać się swego rodzaju lekcją historii z  przed około 80 lat. W tym okresie tworzono sowiecki socjalizm, pierwszego planu pięcioletniego, „rozkułaczania” chłopów i przymusowego wcielania do kołchozów. Pod bardzo charakterystycznym językiem Płatonow celowo ukrył okrutne realia 1930 roku. W treści natrafimy między innymi na dobitny naturalizm, sarkazm, fars, tragikomedię, czy ironię. Innymi słowy proza ta nie mieści się w żadnych znanych nam ramach, ale tylko dzięki temu była w stanie wyrazić otwartą krytykę.
_________________________________

Serniki słodkie i wytrawne  Renata Czelny-Kawa
Planowana data premiery: 24/03/2017
Kategoria: Kulinaria

W książce Serniki słodkie i wytrawne znajdziemy całą galerię przepisów na serniki słodkie, ale także i na te w wersji słonej. Autorka – od dziecka zakochana w sernikowych słodkościach – raczy nasze oczy sernikami o zaskakujących połączeniach smakowych. Są tu serniki owocowe, kawowe, z kajmakiem, z lawendą, z kasztanami i chilli, cytrusowe, z włoskim mascarpone i ricottą. Do najbardziej wyszukanych należą z pewnością serniki wytrawne – z kalafiorem i łososiem, brokułowy na zimno czy z marchewką i groszkiem. Do wyboru i do koloru!

Autorka wychodzi naprzeciw piekącym serniki. Jeśli ktoś czuje się początkujący w ich pieczeniu, zbawienne zapewne okażą się rady autorki zebrane w  krótkie „sernikowe ABC” na końcu książki.

Oprócz niebanalnych przepisów na apetyczne serowce autorka zabiera swojego Czytelnika do świata swojego dzieciństwa. W krótkich, osobistych rozdziałach poznajemy osoby bliskie jej sercu, razem z nią spędzamy wakacje w podkarpackiej wsi, obserwujemy pierwsze kuchenne zakusy, pierwsze eksperymenty kulinarne, pierwsze kroki z apetycznym, słodkim blogiem…i pierwsze poczynania jako debiutującej pisarki.
_________________________________

Miłość do trawy  Michał Krupa
Planowana data premiery: 15/05/2017
Kategoria: Fantastyka, Fantasy i Science Fiction

Powieść Miłość do trawy Michała Krupy zabiera czytelnika w świat spowity legendami, dawnymi wierzeniami oraz pogańskimi zwyczajami. Groteskowa, akcja powieści osadzona we współczesnych czytelnikowi czasach uzmysławia, że bohaterowie, to odmieńcy, lub jak sami o sobie mówią – „inni” od pozostałych ludzi. Można raczej powiedzieć, że są ludźmi wyjątkowymi oraz wybranymi. To właśnie między innymi „inność” głównego bohatera Krzysztofa powoduje, że przepełniony strachem o własne życie i swojej dziewczyny, wyrusza w podróż, w której pragnie znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące ludzkiej egzystencji oraz własnego przeznaczenia. Dodatkowo akcja powieści nie jest osadzona w żadnym nazwanym mieście, co potęguje tajemniczość wydarzeń dziejących się w książce. Jednak, jak podkreśla jedna z bohaterek książki - nazwy to wytwór człowieka, a żeby być naprawdę wolną osobą, należy wyzbyć się wszelakiego nazewnictwa. Monika, dziewczyna głównego bohatera, choć nie bezpośrednio, lecz w zupełnie niewytłumaczalny dla zwykłych ludzi sposób, próbuje prowadzić Krzysztofa przez ten jakże przedziwny świat przyrody. Czy jej się to udaje?

Wydawnictwo Psychoskok poleca również EBOOKI: 

Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne  Magdalena Surowiec
Kategoria: poradnik, nauka języka

Ta książka jest tym, czym z założenia miała być – luźnym zbiorem ćwiczeń gramatycznych, pozwalającym uczącym się, na powtórzenie wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki.

Moim zamiarem było to, aby uczący się języka niemieckiego mogli powrócić do bardzo różnych aspektów gramatyki, sprawiających niejednokrotnie problemy również osobom na poziomie zaawansowanym.

Są to ćwiczenia, które pisałam w ciągu lat pracy w zawodzie nauczycielki języka niemieckiego. Sprawdziłam je na moich uczniach (pochodzących z wielu krajów) i ich odzew był bardzo pozytywny. Teraz zebrałam je w całość oraz przygotowałam kilka nowych. Dodatkowo opracowałam rozwiązania i słowniczek. Muszę dodać, że w części z rozwiązaniami podaję nieraz kilka możliwości. Oczywiście mogłoby ich być czasami więcej, ale nie zbierałam wszystkich możliwych poprawnych odpowiedzi.

Starałam się, aby moje ćwiczenia zachęcały do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomogły uporządkować wiedzę i dokładnie wyćwiczyć wybrane aspekty niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych – moim celem było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie. Podręcznik dobrze nadaje się dla uczących się samodzielnie – dzięki opracowanym rozwiązaniom, każdy może skontrolować swoje postępy.
_________________________________

Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk   Piotr Mulawka 

Mała encyklopedia electro i electro-funk to historia muzyki elektronicznej. Zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje  pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Są udokumentowaniem dokonań twórców muzyki elektronicznej z lat 70. 80. i  90. XX wieku, które warto przypomnieć albo poznać np. Trans Europe Express zespołu Kraftwerk, Planet Rock Afrika Bambaaataa czy Super Sonic niemieckiej grupy Music Instructor. Ta publikacja zwiera również informacje  o polskich twórcach muzyki elektronicznej. Znakomity producent muzyczny Camey czyli Maciej Sierakowski to pionier muzyki electro-funk w Polsce. To w jego studiu powstały hity do tańce breakdance i electric-boogie. Mała encyklopedia electro i electro-funk to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.

* Materiały promocyjne udostępniam za zgodą Wydawnictwa Psychoskok. 

Zainteresował Was któryś z proponowanych tytułów? Mnie zaintrygował opis książki Krzysztofa P. Łabendy Przetrwać noc


11 komentarzy:

 1. Oj... Ten reportaż o Brazylii koniecznie muszę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 2. Te serniki mnie kuszą ;) Przemyślę też kwestię tych ćwiczeń gramatycznych z niemieckiego. Od 3 lat nie posługiwałam się tym językiem, a że powoli kończę studia i przede mną etap poszukiwań pracy, warto sobie odświeżyć znajomość niemieckiego, kto wie czy mi nie będzie przypadkiem potrzebny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Reportaże z Brazylii najbardziej mnie interesują.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic mnie szczególnie nie zainteresowało, ale reportaże z Brazylii chyba są godne uwagi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Wykop" i "Poszukiwacz marzeń" mnie zainteresowały. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 6. "Wykop" i "Poszukiwacz marzeń" mnie zainteresowały. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie tym razem. Nie ma wśród tytułów pozycji, którą muszę przeczytać, bo nie zasnę. ;) Może ta "Miłość do trawy" jedynie by mnie interesowała, chociaż obawiam się, że może być ona zbyt filozoficzna...
  Serdeczności ślę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Reportaż o Brazylii bardzo mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś czuję, że "Przetrwać noc" to pozycja, która może mi się bardzo spodobać. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Reportaż o Brazylii to coś dla mnie!

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku :)
Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.
Z góry uprzejmie dziękuję :)