czwartek, 9 marca 2017

[ZAPOWIEDŹ WYDAWNICZA] "Powrót do starego domu" – Ilona Gołębiewska


Dom, w którym czas się zatrzymał


Obraz i wspomnienia beztroskiego dzieciństwa to często jedyne piękne chwile, które pozostają w pamięci. To one budują człowieka i tworzą jego historię. W ich stronę kierują się myśli w czasie życiowych zawirowań. Do świata wspomnień o utraconym świecie dzieciństwa pozwala się przenieść Powrót do starego domu, powieść Ilony Gołębiewskiej. Premiera książki już 29 marca.

Czasami los jest przewrotny, a widoczne na pierwszy rzut oka szczęście całkowicie złudne. Mogłoby się wydawać, że Alicja Pniewska ma wszystko. Jednak to tylko pozory, za którymi kryje się smutna prawda. W jej życiu brakuje najważniejszego – wsparcia najbliższych osób. Dlatego wciąż żyje wspomnieniami o rodzinnym domu, w którym czuła się bezpieczna i bezgranicznie kochana przez rodziców i dziadków.

Alicja ma 37 lat. Jej małżeństwo właśnie się rozpadło, straciła lukratywną posadę, została bez dachu nad głową. W ciężkich chwilach pomocy udziela jej jedynie Dorota, przyjaciółka z czasów studenckich. Uciekając przed swoim zrujnowanym życiem, Alicja znajduje schronienie w starym rodzinnym domu w malowniczej miejscowości Pniewo. Z radością odkrywa, że jest to idealne miejsce do odzyskania równowagi i że tu właśnie ma szansę znaleźć duchowe ukojenie. Decyduje się na remont starego rodzinnego domu. Postanawia zostawić przeszłość za sobą i rozpocząć całkiem nowy rozdział w życiu. Zaskakujące zdarzenia, niezwykli ludzie i tajemnica sprzed lat wystawią Alicję na ciężką próbę. Ponownie stanie przed koniecznością walki o swoje szczęście.

Pewnej upiornej nocy spotyka Dziada – legendarnego uczestnika wydarzeń, które przed kilkudziesięcioma laty wstrząsnęły Pniewem. Otrzymuje od niego pamiętnik swojego dziadka Jana, który opisuje w nim piekło wojny. Nieoczekiwanie w starej szafie na strychu Alicja znajduje dokument ujawniający przed nią kolejne tajemnice przeszłości. Na idealnym dotąd wizerunku jej rodziny powstaje rysa...  Alicja odkrywa pilnie strzeżony rodzinny sekret z przeszłości. Co wydarzyło się w Pniewie, kiedy Alicja była jeszcze dzieckiem? Czy tajemnica z przeszłości przekreśli szansę na szczęśliwe życie, które na nowo zaczęła budować? Tragiczny los małego Michałka całkowicie zmieni podejście Alicji do życia, a miłość upomni się o nią w najmniej spodziewanym momencie. Czy prawda o przeszłości rodziny pozwoli odnaleźć jej szczęście u boku kochanego mężczyzny?

Powrót do starego domu to prawdziwa, poruszająca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron książka o sile ludzkich pragnień i marzeń. Daje wiarę i nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, by budować swoje życie od nowa. Przenosi do świata dziecięcych wspomnień i miejsca, które w sercu każdego człowieka ma szczególne znaczenie – do rodzinnego domu. Subtelny styl i finezja, z jaką autorka tworzy wielowątkową fabułę powieści, zadowolą najbardziej wymagających czytelników. Ilona Gołębiewska pokazuje, że w dorosłym życiu nie ma nic cenniejszego niż piękne wspomnienia z dzieciństwa. Udowadnia, że prawdziwy dom to ludzie, do których zawsze się powraca. Choćby tylko w pamięci. Dom to rodzina, a rodzina to bagaż wielu emocji i doświadczeń na całe życie. Z tym bagażem człowiek idzie w świat. Może zajść daleko i odnieść wiele sukcesów, jednak zawsze wraca tam, gdzie zaczęła się jego historia.

Ilona Gołębiewska (urodzona w 1987 r.), w wieku pięciu lat postanowiła, że w przyszłości będzie uczyć oraz pisać książki... i słowa dotrzymała. Na co dzień pracuje ze studentami, prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, a także skutecznie szkoli dorosłych i seniorów. Jest poetką, debiutowała w 2012 r. tomem Traktat życia, należy do Światowego Stowarzyszenia Poetów. Autorka wielu książek i artykułów naukowych oraz bajek, baśni i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi. Uwielbia pracę z ludźmi, długie podróże do zapomnianych miejsc, czytanie książek po nocach oraz zapach świeżej kawy o poranku. Jej wielkim marzeniem jest założenie fundacji. Mistrzyni emocji! Bardzo mocno wierzy w happy endy! Prowadzi stronę autorską www.ilonagolebiewska.pl
Będę miała przyjemność przeczytać i zrecenzować dla Was najnowszą powieść Ilony Gołębiewskiej. Liczę na pełną napięcia, emocji i tajemnic historię, która na kilka godzin przeniesie mnie do innego świata, pełnego ludzkich dylematów, wspomnień i zranionych uczuć. Jestem również ogromnie ciekawa subtelnego stylu autorki, nie mogę się doczekać! A Wy? Już teraz mogę Wam obiecać, że w okolicach premiery na blogu pojawi się także konkurs, w którym będzie można wygrać tę powieść! 


*Materiały prasowe udostępniam za zgodą Agencji Business Culture oraz Wydawnictwa Muza SA. 

11 komentarzy:

 1. Przepiękna okładka. Czekam na Twoją recenzję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też natychmiast zwróciłam na nią uwagę, piękna :)

   Usuń
 2. Śliczna okładka. Poczekam na pierwsze recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka zdecydowanie należy do tych, obok których nie przejdę obojętnie :) Lubię takie życiowe historie :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak pomyślałam, kiedy przeczytałam opis, jestem jej ogromnie ciekawa :)
   Również pozdrawiam!

   Usuń
 4. Klimatyczna okładka. :) Czekam na wrażenia po jej przeczytaniu. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na recenzję, bo muszę przyznać że jestem bardzo zaintrygowana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna okładka. Historie, gdzie odkrywa się jakąś przeszłość i to jeszcze przeszłość bezpośrednio związaną z bohaterem, zawsze mnie ciekawiły.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie przeczytam :) Niesamowite, że można w wieku 5 lat coś postanowić, pamiętać o tym i wprowadzić to postanowienie w życie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna okładka. Myślę, że sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku :)
Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.
Z góry uprzejmie dziękuję :)