środa, 25 stycznia 2017

[ZAPOWIEDŹ] "Chwila na miłość" – Joanna Stovrag


Poruszająca najczulsze struny duszy bałkańska opowieść 
napisana sercem zakochanej kobiety.  

Czy chwila wystarczy, aby narodziła się miłość, która nie zna granic? 

Porywająca historia niezwykłej miłości pomiędzy Polką i Bośniakiem, która została wystawiona na najtrudniejszą próbę. 

Narodziła się w wielokulturowym Sarajewie, mieście tolerancji, dialogu i otwartości, tętniącym orientalną muzyką i pachnącym aromatem mocnej kawy. 

To wyjątkowo wzruszająca, przepełniona emocjami opowieść o miłości, rozłące, nadziei i wojnie. Tragizm konfliktu na Bałkanach został przedstawiony z perspektywy osób, które brały bezpośredni udział w tych wydarzeniach, ludzi, którzy stracili swoje rodziny, domy, poczucie tożsamości narodowej i przynależności do ojczyzny. Jest to także świadectwo walki o wielkie uczucie, historia o próbach nawiązania kontaktu z ukochanym przebywającym w oblężonym Sarajewie oraz o bezinteresownej pomocy i wsparciu od nieraz całkiem obcych osób. 

Losy Joanny Stovrag i jej męża zainteresowały kiedyś Waldemara Milewicza − legendę polskiego dziennikarstwa − który nakręcił o nich film.Joanna Stovrag – pasjonatka podróży po malowniczych, pełnych kontrastów i tajemniczości Bałkanach, miłośniczka szmaragdowej Neretwy, błękitnego Adriatyku, chorwackich wysepek pachnących lawendą i rozmarynem… Zamiast obiadu woli zjeść słodką baklavę oraz delektować się smakiem i aromatem mocnej kawy zaparzonej w džezvie. Uwielbia bałkańską muzykę, a zwłaszcza melancholijne bośniackie sevdalinki. Ukończyła slawistykę na UJ, jest tłumaczem przysięgłym języków: chorwackiego, bośniackiego i serbskiego. Strona autorki: www.chorwacki.pl14 lutego nakładem Wydawnictwa Replika ukaże się kolejna książka Joanny Stovrag Chwila na miłość. Publikacja stanowi uzupełnienie poprzedniej książki autorki Jeszcze żyję..., którą miałam przyjemność przeczytać i dla Was zrecenzować. 


RECENZJA Jeszcze żyję... <klik> 
Już teraz z pełnym przekonaniem polecam tę publikację, będę miała przyjemność poznać uzupełnioną wersję dzięki uprzejmości Autorki – Joanny Stovrag i podzielić się spostrzeżeniami, serdecznie dziękuję!  Jesteście zainteresowani tym tytułem?  

9 komentarzy:

 1. Będę się za nią rozglądała, myślę, że podbiłaby moje serce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znając Twoją wrażliwość Ewelinko, jestem przekonana, że książka przypadnie do Twojego czytelniczego gustu, z pewnością Cię poruszy i wywoła niezapomniane emocje! :)

   Usuń
 2. Chyba nie mój klimat. :/ Ale może warto zacząć czytać polskich autorów w 2017 roku? :D

  booksureourworld.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez wątpienia warto czytać rodzimych autorów, książkę Pani Joanny polecam całym sercem, to nie tylko poruszająca historia, ale także ważny głos w kwestii niesłuszności, nonsensowności wszelkich konfliktów, podczas których obnażają się ludzkie słabości, ale także heroizm, wytrwałość i ponadludzka wytrzymałość! Gorąco polecam!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Ja również Wiolu, z pełnym przekonaniem! :D

   Usuń
 4. Nie wiem czy książka by mi się spodobała, ale urzekły mnie te kolczyki na okładce. Bo mam podobne. I tylko dlatego bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy powód dobry, żeby przeczytać dobrą książkę a takiej się spodziewam znając "Jeszcze żyję". :-)

   Usuń
  2. Nie ważne dlaczego, ważne żeby sięgnąć ;) Jestem przekonana, że książka poruszy wielu czytelników, to niezwykła historia :D Pozdrawiam! :)

   Usuń

Drogi Czytelniku :)
Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.
Z góry uprzejmie dziękuję :)